Čalunenie

Prvé čalúnenie sa objavuje v Egypte, postupne prechádza vývojom a prenáša sa i do ďalších krajín sveta v rôznej obmene. V jednotlivých oblastiach sveta vnášajú tvorcovia tohto nábytku vlastné predstavy, dizajn a tvar, čo viedlo k menším či väčším odlišnostiam v čalúnení jednotlivých typov nábytku. Na začiatku boli na výrobu používané najme prírodné materiály ako perie, vlasy a tráva, čiže prírodný v dnešnej dobe sú to materiály vytvorené na báze umelých hmôt a syntetický tkanín – čo nie je vhodne najme pre alergikov .

Látka riata

Dnešný typ čalúneného nábytku jasne smeruje k Vintage štýlu – starožitný nábytok sa vyvíjal v etapách v ktorých sa menil nielen jeho tvar a použitý materiál, ale mení sa aj výrobný proces a dizajn. Postupne sa vyvíjal od jednoduchých tvarov k zložitejším, od minimálnej výzdoby k maximalistickej, od funkčného k estetickému, od nepohodlného k pohodlnému.

Čalúnenie predstavuje technológiu pri ktorej sa vytvárajú plochy prichádzajúce do styku s telom tak, aby boli pružné, mäkké a spríjemňovali sedenie, prípadne ležanie – preto si myslíme že výber materiálu je veľmi dôležitý – náš tip

Materiál a látky z kolekcie SHADOW a RIATA – maximálna pevnosť, odolnosť voči slnečným lúčom a príjemný pocit na dotyk.

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *