Sedačky

Luxus v podobe sedačky

Aj vy si môžete vytvoriť luxusnú obývačku – stačí si len správne vybrať sedaciu súpravu a nábytok. Jednou z dôležitých vecí pri samotnom výbere je celkový dizajn a kvalita. Uistite sa, či práve tá vybraná sedačka je tou pravou pre váš interiér. Nemôžete predsa miešať rustikálny štýl s ultra moderným dizajnom. Každý z týchto štýlov sa vyznačuje svojimi unikátnymi prvkami. Zatiaľ čo v moderných domácnostiach uprednostňujú sedačky s jednoduchými líniami, v interiéroch s rustikálnym nábytkom môžete zvoliť sedačku so zdobenou drevenou konštrukciou alebo nápaditejším čalúnením. Nezabúdajte na pohodlie a výber materiálu. Odporúčame sedacie súpravy s vysokým obsahom bavlny – sú príjemné na dotyk a materiál má dlhú životnosť.
Vkusná sedačka nesmie len dobre vyzerať, ale súčasne musí poskytovať svojmu majiteľovi aj pohodlie. Moderné sedačky s pamäťovou penou a ergonomický tvarovanou opierkou chrbta sa dokážu dokonale prispôsobiť vášmu telu a znásobiť tak vaše pohodlie. Aj keď je širšia sedacia časť podstatne pohodlnejšia, je aj náročnejšie sa z nej postaviť. Obzvlášť ak ste nižšej postavy. Zase v prípade úzkej sedacej časti máte stále pocit akoby ste zo sedačky padali na zem. Prispôsobte preto aj tento detail svojim potrebám.

http://www.calunenynabytok.sk/wp-content/uploads/2014/02/Sedačka-štýlova.jpg

Čalúnenie, látka alebo koža ?

Túto otázku si kladie asi každý kto uvažuje o novej sedačke. Koža pôsobí elegantne a luxusne. Nepohlcuje prach a je predovšetkým vhodná pre alergikov. Čo sa týka údržby postačí mydlová voda a prípravok na ošetrenie kože. Avšak je dôležité si vybrať kvalitnú kožu. Nesmie byť príliš tenká, lebo pri vyššom tlaku sa môže roztrhnúť, no príliš hrubá môže časom praskať. Látka môže pôsobiť rovnako luxusne ako koža. Máte však širšiu farebnú paletu a rovnako aj širší výber materiálového prevedenia. Od najjemnejšieho látkového čalúnenia až po najpevnejšie bavlnené čalúnenie. Pri malých deťoch je svetlá látková sedačka trochu risk, keďže sú trochu náročnejšie na čistenie. No rozhodne to nie je nemožné. Dnešnej dobe nájdete nespočetné množstvo prípravkov, ktoré navrátia pôvodný vzhľad vašej sedačky. Sedačku s látkovým čalúnením dokážete jednoduchšie kombinovať s farebným prevedením vášho interiéru. Dôležité je podotknúť cenu, kožené sedačky sú podstatne drahšie ako látkové.

zloženie sedačky

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *